/IESE Europe-Africa Business Summit, 19-20 marca, Warszawa

IESE Europe-Africa Business Summit, 19-20 marca, Warszawa

W imieniu organizatorów zapraszamy na szczyt gospodarczy Europe-Africa Business Summit 2015. Wydarzenie jest dedykowane głównie dla przedsiębiorców, którzy planują w szybkim tempie rozwijać swoje firmy, nie boją się wyzwań i mają ambicję stać się dużą firmą w Afryce.

Na Szczyt został zaproszony Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk, a wśród prelegentów znajdzie się między innymi: dr Jan Kulczyk – właściciel międzynarodowej grupy inwestycyjnej Kulczyk Investments, Horst Köhler – Prezydent Republiki Federalnej Niemiec w latach 2004-2010 oraz Dyrektor International Monetary Fund w latach 2000-2004, Dariusz Kacprzyk – Prezes Zarządu Banku Gospodarstwa Krajowego.

Drugiego dnia Szczytu zostanie przedstawiona inicjatywa Business Booths, czyli punktów kontaktowych w wybranych miastach Afryki, gdzie inwestorzy z Europy otrzymają wsparcie w prowadzeniu biznesu. Inicjatywa ta jest prowadzona w ramach utworzonej w marcu Rady Inwestorów w Afryce. Drugiego dnia Szczytu przedstawione zostaną również propozycje konkretnych projektów biznesowych, do których biznesmeni i administracje państw afrykańskich poszukują partnerów z Europy.

Głównym zadaniem i misją Szczytu jest przeprowadzenie przedsiębiorcy przez cały proces budowania działalności gospodarczej w Afryce, zaczynając od analizy otoczenia biznesowego, przedstawienia ofert preferencyjnych warunków obsługi biurowej, porad prawnych, możliwości nawiązania relacji biznesowych po wskazanie partnerów biznesowych.

W szczycie aktywny udział weźmie również Zarząd PCSA. W pierwszym dniu w charakterze moderatorów i panelistów wystąpią Dominik Kopiński oraz Wojciech Tycholiz, w drugi dzień natomiast wraz z Prezesem PCSA, Andrzejem Polusem, członkowie Zarządu zaprezentują najnowszy raport na temat możliwości inwestycyjnych firm z regionu Europy Środkowo-Wschodniej na rynkach afrykańskich.

Więcej o wydarzeniu tutaj.

Zespół PCSA