/Europe-Africa Business Summit w Warszawie

Europe-Africa Business Summit w Warszawie

Zapraszamy na szczyt gospodarczy Europe-Africa Business Summit przedsiębiorców, którzy planują w szybkim tempie rozwijać swoje firmy, nie boją się wyzwań i mają ambicję stać się dużą firmą w Afryce. Wydarzenie, na które Państwa zapraszamy, dostarczy narzędzi do rozpoczęcia inwestycji.

Na Szczyt został zaproszony Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk, a wśród prelegentów znajdzie się między innymi: dr Jan Kulczyk – właściciel międzynarodowej grupy inwestycyjnej Kulczyk Investments, Horst Köhler – Prezydent Republiki Federalnej Niemiec w latach 2004-2010 oraz Dyrektor International Monetary Fund w latach 2000-2004, Dariusz Kacprzyk – Prezes Zarządu Banku Gospodarstwa Krajowego.

Drugiego dnia Szczytu zostanie przedstawiona inicjatywa Business Booths, czyli punktów kontaktowych w wybranych miastach Afryki, gdzie inwestorzy z Europy otrzymają wsparcie w prowadzeniu biznesu. Inicjatywa ta jest prowadzona w ramach utworzonej w marcu Rady Inwestorów w Afryce. Drugiego dnia Szczytu przedstawione zostaną również propozycje konkretnych projektów biznesowych, do których biznesmeni i administracje państw afrykańskich poszukują partnerów z Europy.

Głównym zadaniem i misją Szczytu jest przeprowadzenie przedsiębiorcy przez cały proces budowania działalności gospodarczej w Afryce, zaczynając od analizy otoczenia biznesowego, przedstawienia ofert preferencyjnych warunków obsługi biurowej, porad prawnych, możliwości nawiązania relacji biznesowych po wskazanie partnerów biznesowych.

Na Summit Africa 2015 zostaną przedstawione:

  • case studies na temat zakładania firm na kontynencie afrykańskim,
  • metody finansowania współpracy z partnerami z Afryki,
  • oferty udziału w projektach publiczno-prywatnych,
  • wiedza na temat zabezpieczania się przed nieuczciwymi praktykami,
  • oferty na preferencyjnych warunkach obsługi biurowej i networkingu w Afryce ze strony podmiotów o wysokiej reputacji,
  • możliwość nawiązania kontaktów biznesowych z przedsiębiorcami z Afryki i Europy.